Energa Athletic Cup – Program Lekkoatletyka

AKTUALNOŚĆ

Trzy medale młodych zawodników Energa Athletic Cup (2016-02-18 09:56:56)

Paulina Borys zdeklasowała rywalki i zdobyła złoty medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w skoku wzwyż. W Spale, gdzie odbyły się najważniejsze dla młodych lekkoatletów zawody zimy, „brąz” wywalczyły dwie inne zawodniczki SKLA – tyczkarka Emilia Kusy i wieloboistka DominikaKolterman. Ta ostatnia pod batutą debiutującego w roli szkoleniowca Michała Lewandowskiego. Wszystkie medalistki są uczestniczkami programu Energa Athletic Cup.

 

Konkurs skoku wzwyż był „teatrem jednego aktora”, a ściślej – aktorki. Żadna z przeciwniczek Borys nie była w stanie nawiązać z nią równorzędnej walki. Zwyciężając rezultatem 1.87 metra, sopocianka rekord życiowy poprawiła o 5 cm, a swoje najlepsze dotychczas osiągnięcie z hali – nawet o 7 cm. Wysokość 1.87 pokonała w trzeciej próbie, a łutu szczęścia zabrakło do dołożenie dodatkowych trzech centymetrów. Jest to piąty obecnie wynik w Europie w kategorii juniorek. Druga w klasyfikacji Aleksandra Nowakowska (RKS Łódź) straciła do Borys aż 14(!) cm.

kolterman

Tym razem mistrzostwa w Spale w ekipie sopockiej przebiegły pod dyktando pań. Dorobek Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego powiększyła Dominika Kolterman, która w pięcioboju sięgnęła po brązowy medal. W konkurencji, rozpoczynającej zmagania wieloboistek – 60 m ppł – pokusiła się o ustanowienie nowej „życiówki”. Na długo rywalizację zapamięta Michał Lewandowski. Były skoczek zanotował debiut w roli trenera na dużej imprezie i od razu ze skutkiem w postaci podium podopiecznej. Druga z jego zawodniczek, Anna Zajączkowska, w stawce wieloboistek zajęła piąte miejsce.

Najniższy stopień podium przypadł także Emilii Kusy. Tyczkarka SKLA skoczyła 3.60 metra, wyrównując swój rekord życiowy. – Występ w Spale uważam za generalnie udany. Może, z wyjątkiem Pauliny Borys, obyło się bez fajerwerków, ale większość z naszych zawodników uplasowała się na punktowanych pozycjach – ocenia trener Paweł Andrzejczak, opiekun sopockiej młodzieży.

W Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Spale wystartowało w summie 12 zawodników SKLA – uczestników programu Energa Athletic Cup.

borys

Do góry stronyEnerga Athletic Cup - Grupa ENERGA & SKLA

realizacja: Live & VisualFactory