Energa Athletic Cup – Program Lekkoatletyka

AKTUALNOŚĆ

ENERGA Athletic Cup: Mikołaje w rolach głównych (2015-12-17 09:18:23)

Podopieczni Energa Athletic Cup podczas najbliższych, przedświątecznych zmagań, sprawdzą się jako… Mikołaje. Młodzi sportowcy poza tym, że wystartują w standardowych konkurencjach weryfikujących ich umiejętności, wezmą też udział w gwiazdkowym biegu na 500 m ze świątecznym workiem na plecach. Z kolei ich opiekunowie i trenerzy powalczą o tytuł Mikołaja, który najdalej rzuci workiem na odległość. Zawody odbędą się w sobotę, 19 grudnia w Gdyńskim Centrum Sportu

Program bazowo realizowany jest w 8 ośrodkach na Pomorzu, jednak w sobotnich zmaganiach wezmą udział reprezentanci aż z dwunastu ośrodków. Dla nowych uczestników i ich trenerów to szansa na zaprezentowanie swojego potencjału, a tym samym na dołączenie do kolejnej edycji Energa Athletic Cup. Przypomnijmy, że ośrodki biorące udział w programie otrzymują m.in. doposażenie w sprzęt treningowy i startowy, pokrycie kosztów pracy instruktorów prowadzących zajęcia oraz stałą konsultację trenerów SKLA.

Młodzi lekkoatleci zdążyli nas już przyzwyczaić do sportowych występów na wysokim poziomie. Nie brakuje w nich emocji i zaciętej rywalizacji. Najbliższe zawody zyskają świąteczne oblicze i oprawę. Zawodnicy oraz prowadzący ich szkoleniowcy pojawią się na sportowej arenie w mikołajkowych czapkach. Młodzież będzie rywalizować w biegu na 500 metrów, z workiem na plecach. Z kolei starsi wiekiem zaprezentują techniczne umiejętności w rzucie workiem na odległość.

Niech jednak gwiazdkowa atmosfera nikogo nie zmyli. Sobotnie zawody to dla najmłodszych lekkoatletów ogromna szansa. Zgodnie z tradycją Energa Athletic Cup, rywalizacja na bieżni i rzutniach Gdyńskiego Centrum Sportu to sposób na odkrycie lekkoatletycznych talentów. Nadziei polskiego sportu poszukujemy w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych (klasy IV-VI) i gimnazjów. Zmagania młodych adeptów "królowej sportu" rozpisano na dziesięć konkurencji:

Dziewczęta : 50m, 600m, skok w dal , skok wzwyż, pchnięcie piłką lekarską 2kg(SP) 3kg(GIM)

Chłopcy : 50m, 1000m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie piłką lekarską 3kg(SP) 5kg(GIM)

O ile Gdynia i Sopot od dawna zadomowili się w programie ENERGA Athletic Cup, o tyle dla Gdańska – a konkretnie SP nr 86 – będzie to debiut, a zarazem test umiejętności sportowych i determinacji. Oprócz zawodników z Trójmiasta, przed żądną wrażeń publicznością wystąpią też reprezentanci Nowej Cerkwi, Osiecznej, Karsina, Lubichowa, Pinczyna, podgdyńskiego Pogórza, Kalisk, Mikołajek Pomorskich i Wilcząt z województwa warmińsko-mazurskiego.

Zawody, które organizuje Sopocki Klub Lekkoatletyczny, rozpoczną się w sobotę 19 grudnia o godzinie 11 w hali lekkoatletycznej Gdyńskiego Centrum Sportu.

***

Energa Athletic Cup to jeden z trzech projektów realizowanych w ramach programu Energa Sport, skierowanego do młodych sportowców uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

EAC obejmuje 8 ośrodków na terenie województwa pomorskiego (Gdynia, Karsin, Osieczna, Lubichowo, Pinczyn, Kaliska, Wilczęta, Mikołajki Pomorskie) i realizowany jest przy udziale lokalnych szkół podstawowych. Ośrodki zostały wybrane przez SKLA w oparciu o odpowiednią lokalizację oraz kwalifikacje nauczycieli prowadzących zajęcia. Istotne było również wsparcie dyrekcji szkół i lokalnych władz. Uczestniczące w programie ośrodki otrzymują: doposażenie w sprzęt treningowy i startowy, pokrycie kosztów pracy instruktorów prowadzących zajęcia oraz stałą konsultację trenerów SKLA. Ponadto uczestnicy programu przynajmniej raz w miesiącu biorą udział w zawodach kontrolnych SKLA lub Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki a także konsultacjach szkoleniowych. Najlepsi otrzymują możliwość kontynuowania szkolenia w SKLA.

DSC_0475_tyczka

Do góry stronyEnerga Athletic Cup - Grupa ENERGA & SKLA

realizacja: Live & VisualFactory