Energa Athletic Cup – Program Lekkoatletyka

AKTUALNOŚĆ

ENERGA Athletic Cup: święto ?królowej sportu? (2015-10-06 10:36:59)

Blisko 300 zawodników, złota, polska jesień i wreszcie zacięta rywalizacja na skoczniach, rzutniach i bieżni – tak wyglądał ostatni akord sezonu letniego cyklu ENERGA Athletic Cup. Gratulacje między innymi od Ani Rogowskiej usłyszeli uczestnicy Mistrzostw Polski Młodzików, reprezentujący tydzień wcześniej w Radomiu Sopocki Klub Lekkoatletyczny.

W ten sposób w obecności byłej mistrzyni świata w skoku o tyczce, pełniącej rolę Ambasadora ENERGA Athletic Cup, uhonorowano wszystkich uczestników mistrzostw kraju w tej kategorii wiekowej z medalistkami sztafety dziewcząt 4×100 metrów na czele.

Spośród prawie 300 rywalizujących na sopockim Stadionie Leśnym, dwie zasługują na szczególne wyróżnienie – w obu przypadkach konkurencja oglądała plecy zwycięzców z bardzo daleka. W biegu na 300 metrów w kategorii szkół podstawowych wśród dziewcząt nie miała sobie równych Basia Baraniak. Podobnie z blisko 10-sekundową przewagą nad reszta stawki na tym samym dystansie finiszował podopieczny Ryszarda Urbanka, Piotr Dobrzański.

Do stałego grona uczestników cyklu ENERGA Athletic Cup dołączył ośrodek z gdyńskiego Pogórza pod batutą trenera Wojciecha Niemkiewicza, jednego ze szkoleniowców Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego.

Niebawem pełna lista wyników z sobotniej rywalizacji.

 

mpm

Do góry stronyEnerga Athletic Cup - Grupa ENERGA & SKLA

realizacja: Live & VisualFactory