Energa Athletic Cup – Program Lekkoatletyka

AKTUALNOŚĆ

Złote sztafety i 10 medali w Mistrzostwach Makroregionu (2015-09-14 09:30:16)

Sprinterskie sztafety Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego dziewcząt i chłopców nie znalazły pogromców podczas Mistrzostw Makroregionu Młodzików. Zawodnicy, rywalizujący pod szyldem ENERGA Athletic Cup, zdobyli w sumie 10 medali, w tym dwa właśnie z najcenniejszego kruszcu.

Sztafeta dziewcząt 4×100 metrów, biegnąca w składzie Julia BurczykWiktoria OstrzyniewskaKinga Kawka i Zuzanna Kaźmierczak, na stadionie w Słupsku, gdzie rozegrano zawody z udziałem najlepszych młodzików z województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego, zajęła pierwsze miejsce, finiszując z czasem 50.75 sekundy – o ponad 1.5 sekundy lepszym od drugiego w klasyfikacji RKS Rumia. Równie szczęśliwie dla uczestników programu szkolenia ENERGA Athletic Cup zakończyły się sprinterskie zmagania chłopców, choć przewaga zawodników SKLA nad rywalami z Zawiszy Bydgoszcz nie była tak wyraźna i wyniosła tylko 0.1 sekundy. Po złoto sięgnęli Aleksander JastrowskiKrzysztof Chodowski,Szymon Ustarbowski i Kosma Rassmus.

Ten ostatni zabłysnął także indywidualnie. W biegu na 300 m przez płotki Kosma uległ jedynie Kacprowi Antoszewskiemu (GKS Olimpia Grudziądz), ale zajmując drugą lokatę z czasem 41.84 i tak ustanowił swój najlepszy rezultat. Na tym samym, tyle, że płaskim dystansie, o brąz postarała się podopieczna trenera Ryszarda Urbanka, Wiktoria Ostrzyniewska. Inny jego zawodnik, Mateusz Pietrzak, wywalczył srebro  w chodzie sportowym na 5000 metrów.

Solidarnie srebrne medale zdobywali również sopoccy dyskobole Eliza Płużycka i Patryk Krauze. Występy dziewcząt zaowocowały medalami także w pozostałych konkurencjach technicznych: Justyna Ossowska w konkursie pchnięcia kulą wynikiem na odległość 11.50 metra poprawiła swoje rekordowe osiągnięcia i dało jej to najniższy stopień podium. Z brązowych krążków cieszyły się również Kinga Kawka w skoku o tyczce (3.20 m) i skoczkini wzwyż Patrycja Steć (1.55 m).

Łącznie sopocianie, którzy w Słupsku startowali w sile 23 osób, wywalczyli 10 medali: 2 złote, 4 srebrne i 4 brązowe. W klasyfikacji punktowej Mistrzostw Makroregionu Młodzików SKLA uplasował się na drugim miejscu, za MLKS Nadwiślaninem Chełmno.

KLASYFIKACJA PUNKTOWA

1. MLKS Nadwiślanin Chełmno 44 punkty

2. SKLA Sopot - Energa Athletic Cup 34 punkty

3. CWZS Zawisza Bydgoszcz SL   29 punktów

Czołowa „dwójka” zawodników w konkurencjach biegowych i zwycięzcy konkurencji technicznych zakwalifikowali się Mistrzostwa Polski Młodzików, które w trzeciej dekadzie września odbędą się w Radomiu.