Energa Athletic Cup – Program Lekkoatletyka

AKTUALNOŚĆ

Cichocka i Dobek zapunktowali w Pekinie! (2015-08-25 14:34:13)

Patryk Dobek zajął siódme miejsce w finale biegu na 400 m ppł, a Angelika Cichocka była ósma na 1500 metrów podczas rozgrywanych w Pekinie Mistrzostw Świata. Przed czempionatem tylko najwięksi optymiści prorokowali, że obydwoje mogą rywalizować o medale.

Cichocka jako jedyna z trzech startujących  Polek – oprócz niej w eliminacjach biegły Sofia Ennaoui i Renata Pliś – awansowała do ścisłego finału, w którym roiło się od gwizd średnich dystansów. Triumfowała faworytka, Etiopka Genzebe Dibaba, a nasza zawodniczka z czasem 4.13.22 zameldowała się na mecie na ostatnim punktowanym miejscu, za plecami pozostawiając m.in. wicemistrzynię świata z Moskwy (2013) Amerykankę Jennnifer Simpson.

Jeszcze bardziej okazale w seniorskiej elicie wypadł debiut Patryka Dobka. 21–letni uczestnik programu ENERGA Athletic Cup, ku zdumieniu wielu obserwatorów, znalazł się w ścisłym finale, do którego nie dostało się przecież kilku bardzo utytułowanych mistrzów wysokich płotków. Rezultatem 49.14 podopieczny Krzysztofa Szałacha, startujący z drugiego wewnętrznego toru, uplasował się na siódmej pozycji.

Do góry stronyEnerga Athletic Cup - Grupa ENERGA & SKLA

realizacja: Live & VisualFactory