Energa Athletic Cup – Program Lekkoatletyka

AKTUALNOŚĆ

Energa Athletic Cup - Finał sezonu w Sopocie (2014-10-09 21:29:23)

To było godne zwieńczenie szósej już edycji lekkoatletycznego cyklu, wyłaniającego z rzeszy biegających, skaczących i rzucających dzieciaków „perełki”, które – wzorem Patryka Dobka – w przyszłości mogą odegrac pierwszoplanowe role w dorosłej „królowej sportu”.

Sprzyjająca aura, rekordowa frekwencja i….przełamanie dominacji Osiecznej-Szlachty i Karsina – tak w największym skrócie można podsumowac to, co działo się na sopockim obiekcie podczas rywalizacji uczniów gimnazjów i szkół podstawowych w 20 konkurencjach.

Na wysokim poziomie stał zwłaszcza konkurs skoku wzwyż w kategorii gimnazjalistek. Legitymująca się najlepszym w tym roku w kraju rezultatem wśród młodziczek Anna Zajączkowska potwierdziła duże możliwości, wygrywając wynikiem 1.60m. Dwa pozostałe miejsca na podium przypadły Patrycji Stec(1.55m) i Joannie Grzyb (1.50m) – obie reprezentowały szkołę z Wilcząt. I właśnie ekipa z sąsiedniego województwa okazała się, obok Pinczyna, największą rewelacją zawodów. Mimo, że w ENERGA Athletic Cup wystartowała dopiero po raz drugi.

Rzeczywiście, zespoły z Wilcząt i Pinczyna, zrobiły na nas szkoleniowcach SKLA Sopot najlepsze wrażenie– przyznaje trener-koordynator programu, Paweł Andrzejczak. – Szczególnie, startująca w sprincie Julia Burczyk z Pinczyna pokazała, że ma „papiery” na dobrego sportowca. Sęk w tym, że musielibyśmy najpierw przekonac ją do naszej dyscypliny, bo podobno, póki co, większą estymą darzy piłkę ręczną – śmieje się Andrzejczak.

W gronie prawie trzech setek dzieci, prawie 70 stanowili uczniowie sopockich szkół, rywalizujący w ramach Sopockiej Ligi Lekkoatletycznej.

Szósta edycja cyklu ENERGA Athletic Cup przeszła do historii, ale jej organizator – Sopocki Klub Lekkoatletyczny – już myśli o kolejnej.  Do 200 szkół Pomorza rozesłano zaproszenia do uczestnictwa w 2015 roku.

energa_wilczęta

WYNIKI :  http://www.energaathleticcup.pl/index.php?dzial=wynik&id=381 

ZDJĘCIA:  http://www.energaathleticcup.pl/index.php?dzial=galeria&id=97

Do góry stronyEnerga Athletic Cup - Grupa ENERGA & SKLA

realizacja: Live & VisualFactory