Energa Athletic Cup – Program Lekkoatletyka

AKTUALNOŚĆ

Wychowankowie Programu Energa Athletic Cup na podium MP (2014-10-09 14:37:45)

Michał w chodzie na 5000 m należał do grona faworytów i… nie zawiódł oczekiwań. Finiszował jako drugi z czasem 25.06.99 –  o prawie pół minuty lepszym od jego dotychczasowego rekordu życiowego, ustanowionego w sierpniu w Chojnicach. Zwyciężył Łukasz Niedziałek (WLKS Iganie Nowe) – 23.34.76.

Drugiego dnia mistrzowskich zawodów, rozgrywanych pod szyldem Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego, dorobek SKLA powiększyła Karolina Młot. 14-letnia tyczkarka dzielnie walczyła o podium Mistrzostw Polski Młodzików i dopięła swego. Karolina w drugiej próbie pokonała poprzeczkę, zawieszoną na wysokości 3.20 m. Ten wynik dał jej brązowy medal i poprawiona o 10 cm „życiówka”. Druga w klasyfikacjiJulia Ryczak (WKLS Zawisza Bydgoszcz) zakończyła rywalizację z identycznym rezultatem, a poza zasięgiem rywalek była Julia Oberda (OKS Skra Warszawa). Warto zauważyć, że była mistrzyni świata w fitness sportowym jest o rok młodsza od swoich konkurentek z Zielonej Góry. Naszym medalistom GRATULUJEMY!

Tylko nieco gorzej spisali się pozostali członkowie Team SKLA/ENERGA Athletic Cup. W konkursie tyczkarek na piątym miejscu uplasowała się Natalia Celej, skacząc 3.10m (=PB). Także piątą lokatę w gronie tyczkarzy zajął Fryderyk Parzyszek. Zawodnik SKLA wynikiem 3.50m  o 5cm poprawił swój rekord życiowy. Szósta w konkursie skoku wzwyż – 1.55m – była Anna Zajączkowska.

Podsumujmy zatem: pięcioro sopockich reprezentantów w Grodzie Bachusa zdobyła dwa „krążki”: srebrny i brązowy, poprawiając trzy rekordy życiowe. Wszyscy zajmowali lokaty między 2 a 6.

Do góry stronyEnerga Athletic Cup - Grupa ENERGA & SKLA

realizacja: Live & VisualFactory