Energa Athletic Cup – Program Lekkoatletyka

AKTUALNOŚĆ

Królowie jednego okrążenia (2014-09-01 09:33:45)

Dwa złote medale i jeden srebrny – to dorobek lekkoatletów Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego podczas rozegranych w Inowrocławiu Młodzieżowych Mistrzostw Polski. W każdym z trofeów miał swój udziałPatryk Dobek.

Wychowanek ENERGA Athletic Cup w konkurencji, która powoli staje się jego koronną, czyli w biegu na 400m ppł, nie dał rywalom szans, zwyciężając z czasem 50.50. Drugi na mecie Jakub Smoliński stracił do Dobka blisko sekundę (51.48). Drugie złoto podopieczny Krzysztofa Szałacha wywalczył wraz z kolegami ze sztafety 4x400m. Biegnąca w składzie Maciej NastkiewiczMateusz ApackiDamian Ruszkiewicz i Dobek ekipa SKLA długo utrzymywała się na 2-3 pozycji w stawce rywalizujących. Na ostatniej zmianie Patryk szybko zniwelował jednak straty i wpadł na metę ponad 1,35 sekundy przed rywalami z UKS Młodzik Warszawa. Czas SKLA 3.13.43.

Pierwszego dnia Dobek wystartował też na płaskim dystansie jednego okrążenia, ale na 400 metrów musiał uznać wyższość Karola Zalewskiego (AZS UWM Olsztyn), przegrywając z nim nieznacznie i osiągając czas 46.79. Olsztynianin okazał się o 0.13 sekundy szybszy.

Dorobek SKLA Sopot podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski to 2 złote i 1 srebrny medal. Wszyscy medaliści są wychowankami programu szkolenia ENERGA Athletic Cup.

sztafeta_SKLA

Do góry stronyEnerga Athletic Cup - Grupa ENERGA & SKLA

realizacja: Live & VisualFactory