Energa Athletic Cup – Program Lekkoatletyka

AKTUALNOŚĆ

Osieczna Deklasuje (2014-01-20 13:48:42)

 


W tamtejszej hali sportowej, przy płonącym zniczu olimpijskim, rywalizowano w pięciu konkurencjach, których wyniki zaliczane były do klasyfikacji drużynowej.
Rzuty do kosza, wyścig i transport zawodników na materacach, tor przeszkód, najbardziej emocjonujące przeciąganie liny i wreszcie – kończące zmagania przenoszenie piłek na czas – zmagania, kładące nacisk na ogólnorozwojowe umiejętności uczestników.
Uczniów szkół podstawowych klas IV-VI i gimnazjów – startujących podzielono na dwie kategorie wiekowe, ale punkty liczono do klasyfikacji łącznej.
Ośrodki z powiatu starogardzkiego nie wykazały się nadmierną gościnnością – przeciwnie: obsadziły całe podium. Pierwsze miejsce przypadło zawodnikom z Osiecznej – 76 punktów, drugie zajął Pinczyn, a trzecie – Szlachta – po 63.
O dominacji zawodników z Osiecznej świadczy fakt, że zwyciężyli w aż czterech spośród dziewięciu konkurencji (licząc łącznie obie kategorie wiekowe)
W zawodach wzięło udział dziesięć zespołów. Oprócz medalistów – Gdynia, Sopot, Kolbudy, Karsin, Bytów, Kaliska i gospodarze – Lubichowo.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA
1. OSIECZNA           76 punktów
2. PINCZYN              63
3. SZLACHTA            63
4. Karsin                  58
5. Lubichowo            58
6. Kaliska                54
7. Sopot                  39
8. Kolbudy               37
9. Bytów                    33
10. Gdynia               23
Kolejną rywalizację w ramach EAC, w identycznej formule, zaplanowano na luty i marzec. Zawody rozegrane zostaną odpowiednio w Karsinie i Kaliskiej.

pilki

Do góry stronyEnerga Athletic Cup - Grupa ENERGA & SKLA

realizacja: Live & VisualFactory