Energa Athletic Cup – Program Lekkoatletyka

AKTUALNOŚĆ

Mocne otwarcie sezonu - 07.05.2013 r. - Sopot (2013-05-10 09:19:36)

Jeśli „królowa sportu”, to tylko w Sopocie. Uczestnikom – ENERGA ATHLETIC CUP – rozegranych na Stadionie Leśnym i inaugurujących letni sezon, pogoda sprzyjała. Padło kilka wartościowych rezultatów, spośród których na uwagę zasługuje wynik Mateusza Słowika w biegu na 300 metrów.

 Nie Ani Rogowskiej, Karolinie Tymińskiej czy Marcie Jeschke, a dzieciakom, biorącym udział w programie szkolenia ENERGA ATHLETIC CUP, przypadł zaszczyt lekkoatletycznego ożywiania sopockiego stadionu z długiego, zimowego snu.

Było gwarno – do rywalizacji przystąpiło blisko 250 zawodniczek i zawodników – barwnie i, co najważniejsze – nie emocji i niezłych rezultatów.

Tradycją cyklu, wspieranego przez energetycznego potentata, stały się sprinterskie pojedynki Julii Okuń(Gdynia) i Emilii Kusy (Sopot). Dziewczyny, startujące w kategorii gimnazjalistek, znów na 100 metrów stoczyły pasjonującą walkę, a o zwycięstwie mogłaby rozstrzygać fotokomórka. Z czasem 13.11 tym razem górą była sopocianka, która finiszowała o 0.02 sekundy przed rywalką. Trzecia na mecie Beata Labuhn straciła aż 0.6.

Spory potencjał zasygnalizował triumfujący w biegu na 300 metrów, Mateusz Słowik z Kolbud. Podopieczny Henryka Skwirowskiego pokonał ten dystans w rewelacyjnym czasie 38.07, drugiego na mecie Eryka Mellera wyprzedzając o ponad 2 sekundy!

- Świetny rezultat, a mógłby być jeszcze lepszy gdyby Mateusz co chwilę nie oglądał się za siebie. Talent chłopaka nie umknął uwadze trenera Krzysztofa Szałacha (szkoleniowca między innymi Patryka Dobka), któremu zaimponował swoim wyczynem – mówi Paweł Andrzejczak z SKLA, koordynator programu ENERGA ATHLETIC CUP.

Zaskakująco wysoki poziom zafundowali sobie i swoim opiekunom skoczkowie wzwyż. Zwyciężył Jaromir Stromski (Sopot) przed Łukaszem Fryczem (Kolbudy). Obaj pokonali poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.75 m, a zaledwie pięć centymetrów niżej skoczył trzeci w klasyfikacji Marcin Żmuda.

W sumie podczas zawodów w Sopocie uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów rywalizowali w trzydziestu konkurencjach. Do wcześniej wymienionych dodajmy biegi na 600 m i 1000 m, a także skok w dal, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą, rzut oszczepem i sztafety sprinterskie.

WYNIKI:http://www.energaathleticcup.pl/index.php?dzial=wynik&id=320 

GALERIA:http://www.energaathleticcup.pl/index.php?dzial=galeria&id=63

Do góry stronyEnerga Athletic Cup - Grupa ENERGA & SKLA

realizacja: Live & VisualFactory