Energa Athletic Cup – Program Lekkoatletyka

AKTUALNOŚĆ

GRY I ZABAWY - LUBICHOWO 02.03.2013 (2013-02-28 13:13:52)

REGULAMIN ZAWODÓW ENERGA ATHLETIC CUP - 02.03.2013R. - GRY I ZABAWY - LUBICHOWO 

1.    Organizator : PG Lubichowo, Sopocki Klub Lekkoatletyczny

2.    Termin : 02.03.2013 godz. 11:00 (rozpoczęcie zawodów)

3.    Miejsce : Hala sportowa w Lubichowie

4.    Kategorie wiekowe i uczestnicy 

SP klasy IV-VI  - 8 dzieci (w tym 4 dziewczynki i 4 chłopców)

Gimnazjum  klasy I-III  - 12 dzieci (w tym 6 dziewczynek i 6 chłopców)

5.    Nagrody i punktacja : 7 Ośrodków biorących udział w zawodach będzie rywalizowało o miano najlepszego (puchary i dyplomy dla trzech najlepszych Ośrodków), konkurencje rozgrywane będą oddzielnie dla szkoły podstawowej i dla gimnazjum, pierwsze miejsce w każdej zabawie 7 pkt., drugie miejsce 6 pkt. Itd. (punkty będą podliczane po każdej zabawie)

6.    Zasady zabaw:

6.1.Rzuty do kosza- w konkurencji bierze udział trójka zawodników. Jeden staje pod koszem, pozostali w odległości około 4 metrów /z piłkami/.Na gwizdek jeden z  zawodników trzymających piłkę podaje ją do zawodnika stojącego pod koszem, który wrzuca piłkę do kosza i po celnym rzucie odrzuca ją. Następnie chwyta piłkę od drugiego zawodnika itd  na zmianę . W przypadku niecelnego rzutu zawodnik pod koszem powtarza go. Zawodnicy w ciągu jednej minuty starają się wykonać jak największą liczbę celnych rzutów.

6.2.Transport zawodników- zadaniem czterech chłopców (zarówno w SP jak i Gim.) będzie przetransportowanie za pomocą materaca gimnastycznego (2 dziewczynek SP, 4 dziewczynek Gim.) na odcinku ok.20m. Chłopcy trzymając materac a na nim 1 dziewczynkę przenoszą ją na drugą stronę sali po czym wracają po następną. Po przeniesieniu dziewcząt cały zespół siada na materacu. Konkurencja prowadzona będzie na czas.

6.3.Tor przeszkód- w konkurencji bierze udział 6 dzieci zarówno w SP jak i Gimn.

(3 dziewczynki, 3 chłopców).

 Startujący pokonują następujące przeszkody:

·      Przewrót na materacu

·      Przeskoki przez 2 płotki

·      Wzięcie kija do unihocka + piłkę /leżą w kole hula hop/ podbiegnięcie i  strzał piłki do   bramki /jeżeli strzał będzie niecelny należy się cofnąć i próbować jeszcze raz/

·      Po strzeleniu bramki należy okrążyć bramkę , położyć kij w kole i dobiec do swojej drużyny

Konkurencja prowadzona będzie na 

6.4.Przeciąganie liny- w zabawie startują całe zespoły  SP- 8 osobowe  i Gim.- 12 osobowe

Siedem ośrodków zostanie podzielonych na dwie grupy (4 ośrodki i 3 ośrodki).W grupach zespoły walczą każdy z każdym. Kto zajmie pierwsze miejsce w grupie startuje w finale, kto zajmie drugie miejsce w grupie walczy o miejsce trzecie 

6.5.Przenoszenie piłek –drużyna SP(4dz.+ 4chł.) i Gim.(6dz.+6chł.) siada na materacu /zeskok do skoku wzwyż/. Na drugim materacu /oddalonym o ~ 20 metrów/ leżą piłki. Należy na sygnał dobiec do drugiego materaca i przenieść piłki na ten, na którym się wpierw siedziało. Po przeniesieniu piłek należy usiąść na pustym materacu. Liczy się czas.

7.Organizator zastrzega sobie zmiany w Regulaminie

8.Każdy startujący w zawodach musi być ubezpieczony oraz posiadać zdolność do udziału w zawodach (zezwolenie lekarskie).

Obowiązuje strój startowy przekazany przez organizatora

Do góry stronyEnerga Athletic Cup - Grupa ENERGA & SKLA

realizacja: Live & VisualFactory