Energa Athletic Cup – Program Lekkoatletyka

AKTUALNOŚĆ

REKORDY W SPRINTACH: Energa Athletic Cup (2012-12-17 15:29:10)

 

Na niemal każdych zawodach Programu: Eneerga Athletic Cup może ujawnić się uczeć z nieprzecietnym potencjałem odnoszący później sukcesy w zawodach  rangi wojewódzkiej czy ogólnopolskiej.

Tak się też stało podczas ostatnich, rozegranych w sobotę zmagań w hali gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Zuzanna Kaźmierczak. Gdynianka, startująca w kategorii szkół podstawowych, czasem 8,36 sek. wygrała bieg na 60m. Dla niej to dopiero drugi występ w Energa Athletic Cup, ale już udowadnia, że drzemią w niej spore możliwości.

Równie utalentowani są Jakub Bojarski (Sopot), biegający na 1000m i Dawid Stosik (Lubichowo). Ten drugi oglądał co prawda plecy Michała Galikowskiego w biegu na 60m, ale z mistrzem Polski młodzików, nawet jeśli na dłuższym dystansie, przegrać nie wstyd.

Właśnie w sprintach padły najbardziej wartościowe rezultaty: pochodzący z Bytowa, Galikowski poprawił rekord życiowy, osiągając 7,18 sek.

Pasjonujący bój o zwycięstwo, wśród gimnazjalistek, w biegu na 60m stoczyły Julia Okuń (Gdynia) i Emilia Kusy (Sopot). Tym razem o 0,02 sek. Szybciej finiszowała gdynianka, podopieczna Bernarda Wernera. Obie dziewczyny poprawiły swoje życiówki, osiągając odpowiednio 7,80 i 7,82.

Duże nadzieje dyrektor Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, Jerzy Smolarek, wiąże z Pauliną Borys. Świeżo upieczona mistrzyni kraju w skoku wzwyż, tym razem pogromczyni nie znalazła w konkurencji… skoku w dal. Zwycięstwo dał jej wynik 4,82m, o ponad pół metra lepszy od drugiej w klasyfikacji, Wiktorii Jachorek. – Paulina sportowe geny ma po rodzicach. Jej mama skakała wzwyż, a ojciec, Jerzy Borys – do tej pory widnieje w klubowych statystykach jako rekordzista w rzucie młotem – mówi dyrektor Smolarek.

Do rywalizacji w hali gdańskiej AWFiS w sumie przystąpiło prawie 250 młodych lekkoatletów. Zdaniem Smolarka, czwarty rok funkcjonowania programu szkolenia młodzieży Energa Athletic Cup, można uznać za sukces.
- O efektach pracy trenerów w ośmiu pomorskich ośrodkach świadczą wyniki: zwycięstwo w wojewódzkiej lidze młodzików, w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Makroregionu Młodzików i dwa tytuły mistrzów Polski – Galikowskiego i Borys – nie wzięły się znikąd – mówi dyrektor SKLA.

Po raz pierwszy w historii zmagań pod szyldem Energi, rozegrano też konkurs… skoku o tyczce. Nieco eksperymentalnie, bez uwzględniania w klasyfikacji generalnej. Odnotujmy jedynie, że wygrał Galikowski, pokonując poprzeczkę na wysokości 2,60. Dla podopiecznego Marka Galikowskiego to przetarcie przed mistrzostwami kraju juniorów młodszych w wieloboju.

Następne zawody, w których wystartują wychowankowie Energa Athletic Cup – Mistrzostwa Okręgu Juniorów i Młodzików – odbędą się w styczniu.

 

WYNIKI ZAWODÓW:

LINK:   http://www.energaathleticcup.pl/index.php?dzial=wynik&id=306 

Do góry stronyEnerga Athletic Cup - Grupa ENERGA & SKLA

realizacja: Live & VisualFactory