Energa Athletic Cup – Program Lekkoatletyka

AKTUALNOŚĆ

Stolc bije w sprincie !!! (2012-11-20 09:43:03)

Maciej Stolc to największe objawienie kolejnych zawodów z cyklu ENERGA ATHLETIC CUP, które tym razem odbyły się w hali Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Pochodzący z Bytowa, a reprezentujący Sopot, podopieczny, Marka Galikowskiego, Stolc dopiero po raz drugi wystartował w zawodach z udziałem ośmiu lekkoatletycznych ośrodków Pomorza. I szybko robi postępy i sieje postrach wśród bardziej doświadczonych kolegów.

Bieg na 50 m w kategorii gimnazjalistów wygrał z czasem 6,1 sek. i wyprzedził m.in. złotych medalistów z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w sztafecie, Filipa Dobosza i Kamila Piekarskiego.

„Etatowi” i „eksportowi” skoczkowie wzwyż, mistrzyni Polski Paulina Borys (Sopot) i Bartosz Bednarz (Gdynia), tym razem swoich sił spróbowali w innej technicznej konkurencji – skoku w dal. Oboje zwyciężyli rezultatami odpowiednio: 4.68 m i 5.28 m.

Wartościowe wyniki padły też w sprincie dziewcząt – gimnazjalistek. Czasem 6.9 sek. wygrała Julia Okuń (Gdynia), ale jeszcze szybciej, tyle, że poza konkursem, finiszowała jej stała rywalka – Emilia Kusy. Sopocianka 50 m przebiegła w 6.8 sek., poprawiając tym samym swoje najlepsze dotychczas osiągnięcie.

Do góry stronyEnerga Athletic Cup - Grupa ENERGA & SKLA

realizacja: Live & VisualFactory