Energa Athletic Cup – Program Lekkoatletyka

AKTUALNOŚĆ

Zapraszamy na Energa Athletic Cup (2012-11-16 14:00:22)

Mistrzyni Polski młodzików w skoku wzwyż, Paulina Borys, będzie największą gwiazdą kolejnych zawodów z cyklu Energa Athletic Cup, które przenoszą się ze stadionu do hali. Rozegrane zostaną na obiekcie na Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Rywalizacja toczyć się będzie w siedmiu konkurencjach w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów klas IV-VI szkół podstawowych i gimnazjalistów: biegu na 50m, 600m (dziewczęta) i 1000m (chłopcy), skoku w dal, skoku wzwyż i pchnięciu kulą.
W tej ostatniej konkurencji na starcie zobaczymy zawodników, którzy już „mieszają” na arenie ogólnopolskiej i liczą się w rzucie dyskiem: Izabelę Mularczyk i Rafała Rendaszkę.

W innej niż jej koronna konkurencji wystąpi też świeżo upieczona mistrzyni kraju młodziczek, Paulina Borys. Podopieczna Piotra Kaczmarka tym razem spróbuje swoich sił nie w skoku wzwyż, a w skoku w…dal. – To dla dobra samej zawodniczki – mówi Paweł Andrzejczak, trener Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. – Na tym etapie szkolenia, musi się rozwijać wszechstronnie, a nie ograniczać do jednej dyscypliny – dodaje.

W Energa Athletic Cup udział wezmą zawodnicy z ośmiu ośrodków Pomorza: Osiecznej – Szlachty, Kiełpina, Pinczyna, Kolbud, Lubichowa, Karsina, Gdyni i Sopotu.
Po ostatnich, październikowych zawodach na Stadionie Leśnym, czołówka klasyfikacji drużynowej przedstawia się następująco:

1. SOPOT 2100 punktów
2. OSIECZNA – SZLACHTA 1834
3. GDYNIA 1802

Otwarcie zawodów Energa Athletic Cup w hali GOSiR w sobotę, 17 listopada o 11.

Do góry stronyEnerga Athletic Cup - Grupa ENERGA & SKLA

realizacja: Live & VisualFactory