Energa Athletic Cup – Program Lekkoatletyka

AKTUALNOŚĆ

Deszczowy Finał (2012-10-10 12:01:35)

 

Ziąb i przeszkadzający lekkoatletom deszcz – kończące czwarty sezon Energa Athletic Cup zawody w Sopocie przebiegały pod dyktando kapryśnej aury.  Mimo to odnotowaliśmy kilka wartościowych rezultatów. Zmaganiom najmłodszych przyglądali się olimpijczycy Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego.

 

Najwięcej emocji i zarazem najbardziej wartościowe wyniki przyniosła rywalizacja sprinterów. W finale chłopców w biegu na 100 metrów pierwszego na mecie Michała Galikowskiego od trzeciego Kamila Piekarskiego dzieliło zaledwie 0,19 sek. Czas zwycięzcy to 11, 63. Na trzecim miejscu finiszował Maciej Stolc. Cała trójka reprezentuje Sopot.

Pasjonującą walkę o wygraną stoczyły też sprinterki: Emilia Kusy (Sopot) okazała się minimalnie lepsza od Julii Okuń (Gdynia). Trzecia była Izabela Mularczyk (Sopot) – zawodniczka, która ujawniła swój talent w tegorocznej edycji Energa Athletic Cup tyle, że nie w konkurencjach biegowych, a w rzucie dyskiem. W Mistrzostwach Polski Młodzików, rozegranych w Słubicach, niespodziewanie uplasowała się tuż za podium.

Mularczyk i jej „kolegę po fachu”, Rafała Rendaszkę (Sopot) można uznać za największe objawienia. Również Rendaszka wystąpił wśród najlepszych młodzików  w kraju, ale, póki co, bez powodzenia.

Co ważne – oboje, jako urodzeni w 1998 roku, mają szanse poprawić swoje osiągnięcia w tej kategorii wiekowej w przyszłym sezonie.

W finale tegorocznego cyklu Energa Athletic Cup nie wszyscy czołowi uczestnicy programu mieli szansę potwierdzić swój nieprzeciętny talent. Pogoda spłatała figla między innymi skoczkom wzwyż. Bartosz Bednarz (Gdynia) zaliczył tylko jedną wysokość – 1,65 m, ale i tak wystarczyło to do zwycięstwa w konkursie.

W ogóle w zawodach nie wystartowała obecna na Stadionie Leśnym  Paulina Borys (Sopot), absolutna faworytka wśród dziewcząt, legitymująca się znakomitym jak na tę kategorię wiekową, rekordem życiowym – 1.70 m. Świeżo upieczona mistrzyni Polski młodziczek także w zakończonym sezonie udowodniła spore możliwości.

Swoich młodszych kolegów wspierali tegoroczni olimpijczycy SKLA na Londyn: Anna Rogowska, Karolina Tymińska i Patryk Dobek – wychowanek programu Energa Athletic Cup, pierwszy,  który otrzymał nominację na igrzyska.

W sumie, w ostatnich zawodach Energa Athletic Cup w tym roku, wystartowało prawie 220 zawodników ze wszystkich, ośmiu ośrodków, biorących udział w programie szkolenia młodzieży. Rywalizację lekkoatletów, podzielonych na kategorie wiekowe – klasy IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjów – zwieńczył bój… ich opiekunów.

Mimo, że pierwszy, i to z dużą przewagą, w biegu trenerów na 1000 m  na metę wpadł Paweł Andrzejczak, to ostatecznie został sklasyfikowany na drugiej pozycji, bo tak zdecydował… specjalny przelicznik, uwzględniający wiek zawodników. Jako najmłodszy w gronie startujących, 25-latka  Andrzejczaka wyprzedził znacznie od niego starszy Bogdan Czaja z Osiecznej.

Do góry stronyEnerga Athletic Cup - Grupa ENERGA & SKLA

realizacja: Live & VisualFactory