Energa Athletic Cup – Program Lekkoatletyka

AKTUALNOŚĆ

Borys i Galikowski najlepsi w kraju (2012-10-02 14:12:30)

Z dwoma złotymi i jednym srebrnym medalem Mistrzostw Polski Młodzików wracają ze Słubic zawodnicy Energa Athletic Cup Tytuły mistrzowskie wywalczyli Paulina Borys i Michał Galikowski. Te drugi okrasił go nowym rekordem Polski w tej kategorii wiekowej.

38.16 – takim rezultatem Michał Galikowski ustanowił nowy rekord kraju w kategorii młodzików w biegu na 300 m ppł. Drugiego, Szymona Wilczyńskiego z Szubina, pobił aż o 0,5 sekundy!

Michał liczył się też w walce o podium na krótszym dystansie, na wysokich płotkach. Mimo, że także na 110 m ppł poprawił swoje najlepsze osiągnięcie – pobiegł w 15.55 – finiszował na czwartym miejscu.

Wynikiem 1.62 konkurs skoku wzwyż wygrała Paulina Borys, a srebrny medal w chodzie na 5 km zdobył Kacper Kosecki.

Na siódmej pozycji, w chodzie na 3 km. rywalizację ukończyła Zuzanna Czaja, „oczko” niżej w konkursie skoku wzwyż chłopców uplasował się Bartosz Bednarz. Nasz zawodnik wyrównał swój rekord życiowy, pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.85 m.

Przecietnie wypadła  sztafeta 4x100m, która poprawiając o 0,15 s swoj najlepszy dotychszas rezultat uplasowała sie na 6 miejscu biegajac w składzie Filip Dobosz, Bartosz Bednarz, Kasmil Piekarski, Michał Galikowski.

Miotacze na poziomie swoich rekordów zyciowych: Izabela Mularczyk w dysku  4 miejsce z rekordem życiowym,  Anna Waleczkowska w pchnięciu kulą i Rafał Rendaszka w rzucie dyskiem solidarnie zajeli 12 lokaty w swoich konkurencjach.