Energa Athletic Cup – Program Lekkoatletyka

AKTUALNOŚĆ

Grad medali w Bydgoszczy ! (2012-09-18 09:56:40)

Osiem złotych medali zawodników Energa Athletic Cup, w tym jeden, Michała Galikowskiego w biegu na 300 metrów ppł, okraszony rekordem Polski! Tak obfitego plonu podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików nie spodziewali się nawet etatowi w SKLA optymiści. Do tego dorobku zawodnicy dołożyli także 3 srebrne krążki, wydatnie przyczyniając się do wygrania klasyfikacji klubowej.

 

Królem polowania podczas zawodów, rozegranych w Bydgoszczy, okazał się Michał Galikowski. Pochodzący z Bytowa 15-latek wygrywając bieg na 300 metrów ppł nie tylko ustanowił rekord Polski w kategorii młodzików. Biegnąc na ostatniej zmianie, poprowadził też sopocką sztafetę 4×100 metrów do kolejnego zwycięstwa, drugich na mecie rywali z UKS Lipusz pokonując aż o 1,5 sekundy. Oprócz Galikowskiego w jej skład weszli też Kamil Piekarski, Filip Dobosz i Bartosz Bednarz. Na szyi Bednarza złoto zawisło raz jeszcze – po konkursie skoku wzwyż, który zwyciężył wynikiem 1.85 – najlepszym swoim osiągnięciem w   oficjalnych zawodach.

To nie koniec dokonań lekkoatletów SKLA w konkurencjach technicznych – przeciwników w rzucie dyskiem wręcz rozgromił Rafał Rendaszka. Co warte podkreślenia, 14 – latek, bijąc drugiego w klasyfikacji Radosława Stefaniaka aż o – bagatela! – 6 metrów, rywalizował w dużej mierze z o rok starszymi konkurentami.

Gorsze nie chciały być Anna Waleczkowska, która rezultatem 11.07 m w pokonanym polu zostawiła rywalki w pchnięciu kulą (3 kg) i Paulina Borys. Sopocianka, skacząc wzwyż 1.60 m, także stanęła na najwyższym stopniu podium.

Złote żniwo SKLA dopełnili chodziarze. Zuzanna Czaja i Kacper Kosecki zwyciężali na dystansach odpowiednio 3 km i 5 km.

Trzy srebrne krążki wywalczyli z kolei Jakub Bojarski w biegu na 1000 metrów, Kordian Pstrong w konkurencji pchnięcia kulą i Izabela Mularczyk w rzucie dyskiem.

W sumie 11 medali, w tym 8 z najcenniejszego kruszcu na 21 startujących. Wniosek? Zawodnicy SKLA to urodzeni zwycięzcy, których walka o najniższe stopnie podium nie interesuje. Sopocki Klub Lekkoatletyczny wygrał też klasyfikację klubową przed gospodarzami, Zawiszą (sklasyfikowano 41 klubów). Sukces to tym cenniejszy, że bydgoszczanie wystąpili w składzie 27-osobowym. Tak efektywnego i medalodajnego startu w zawodach tej rangi – rywalizowali najlepsi w tej kategorii wiekowej lekkoatleci z województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego -  nie pamiętają nawet najstarsi szkoleniowcy sopockiego klubu. Co równie ważne – wszyscy medaliści są wychowankami programu Energa Athletic Cup.

Do góry stronyEnerga Athletic Cup - Grupa ENERGA & SKLA

realizacja: Live & VisualFactory