Energa Athletic Cup – Program Lekkoatletyka

AKTUALNOŚĆ

Debiut Wychowanka Energa Athletic Cup na Igrzyskach Olimpijskich (2012-08-02 13:08:58)

Nadspodziewanie szybko, bo już po czterech latach współpracy między koncernem Energa a Sopockim Klubem Lekkoatletycznym, program Energa Athletic Cup wydał wymierne owoce – jego wychowanek, Patryk Dobek jedzie na igrzyska olimpijskie do Londynu. Nasz biegacz, za ostatnie osiągnięcia, odebrał gratulacje i nagrody z rąk kierownictwa energetycznego potentata – sponsora programu.

 

Program Energa Athletic Cup angażuje osiem ośrodków z województwa pomorskiego. W jednym z najprężniej działających, Karsinie, nauczyciel wychowania fizycznego, Henryk Szultka odkrył talent Patryka.

Po ujawnieniu sporych możliwości, Dobek trafił do SKLA, pod szkoleniowe skrzydła Krzysztofa Szałach. Pod jego kierunkiem czyni stałe postępy i osiąga kolejne sukcesy. Te najważniejsze, wywalczone na arenie międzynarodowej to brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych w biegu na 400 metrów sprzed roku w Lille i ostatni – srebro w sztafecie, już w wyższej kategorii wiekowej – juniorów, okraszony rekordem kraju.

Progresja wyników naszego zawodnika nie uszła uwadze opiekuna seniorskiej kadry olimpijskiej. Ku nawet swojemu zaskoczeniu – Dobek został dołączony przez trenera Józefa Lisowskiego do składu sztafety, która pobiegnie w Londynie.

Czterystumetrowiec SKLA jest pierwszym wychowankiem programu szkolenia młodzieży Energa Athletic Cup, który wystąpi na igrzyskach.

- Program powstał z myślą o wyszkoleniu większej liczby lekkoatletów, którzy zakwalifikują się igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro w 2016 roku. Tymczasem efekty przyszły cztery lata przed czasem. Dla nas to ogromny powód do dumy – przyznał podczas konferencji prasowej, podsumowującej cztery lata funkcjonowania programu prezes Grupy Energa, Mirosław Bieliński.

W nagrodę za dotychczasowe osiągnięcia Patryk Dobek otrzymał aparat fotograficzny i symboliczną złotą pałeczkę, która jego i kolegów ze sztafety ma poprowadzić na olimpijskie podium.

Do tej pory przez program Energa Athletic Cup przewinęło się blisko 2000 młodych lekkoatletów. Wielu z nich, dzięki koordynacji procesu szkolenia przez SKLA, zdobyło medale na szczeblu regionalnym i w mistrzostwach Polski.

Do góry stronyEnerga Athletic Cup - Grupa ENERGA & SKLA

realizacja: Live & VisualFactory