Energa Athletic Cup – Program Lekkoatletyka

AKTUALNOŚĆ

Łukasz Smolnicki ze złotem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (2012-08-02 13:04:59)

Łukasz Smolnicki (SKLA Sopot) zawodnik programu Energa Athletic Cup zdobył złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zmagania najlepszych polskich lekkoatletów w kategorii juniorów młodszych odbyły się w Krakowie.

Podopieczny trenera Rafała Hasa najszybciej pokonał dystans 400 metrów. Czas 48.59 to zarazem jego nowy rekord życiowy, od poprzedniego lepszy od prawie 0.7 sekundy!

Aż o 3.5 sekundy w biegu na 1500 metrów swoją „życiówkę” poprawił drugi z naszych zawodników, Patryk Krzyżanowski. Wystarczyło to co prawda do zajęcia „tylko” piątego miejsca w finale, ale zdaniem jego szkoleniowca, Pawła Andrzejczaka, zważywszy na fakt, że dla Patryka był to pierwszy start w oficjalnych zawodach pod gołym niebem – to i tak duży sukces.

Na siódmej pozycji rywalizację na dystansie jednego okrążenia wśród dziewcząt z wynikiem 58.56 ukończyła Tatiana Kukiełko.

Także siódmą lokatę w konkursie skoku o tyczce zajęła Marta Pyzik, która rezultatem 2.90 m ustanowiła nowy rekord życiowy.

Na dalszych pozycjach plasowali się pozostali nasi reprezentanci: Izabela Duczmal w biegu na 200 metrów i Dawid Kielbratowski w pchnięciu kulą.