Energa Athletic Cup – Program Lekkoatletyka

AKTUALNOŚĆ

Reprezentacja Energii deklasuje rywali (2012-06-12 10:54:56)

Reprezentacja stworzona z zawodników Energa Athletic Cup odniosła piorunujące zwycięstwo w  zawodach II Rzutu  Ligi Młodzików. Zawody w Chojnicach 6 czerwca przebiegały w dobrych warunkach atmosferycznych a młodziez z ośmiu ośrodków czyli Osiecznej - Śliwic Karsina, Lubichowa, Kiełpina, Kolbud, Pinczyna, Sopotu oraz Gdyni została drużynowimi mistrzami województwa pomorskiego.

Najwięcej punktów dla naszej reprezentacji zdobył Michał Galikowski, który w biegu na 300 m ppł osiągnął  rezultat 40,11 s - 173 pkt. Wśród dziewcząt najlepsza okazała sie Emilia Kusy z Sopotu biegając na 100 m 13,16 s - 138 pkt. Bardzo dobry wystep zanotowali również nasi chodziarze i sztafety 4x100m. Kacper Kosecki w chodzie na 5000m - 25.08.38 s , Zuzanna Czaja w chodzie na 3000m - 17.18.87 s. Sztafeta chłopców w składzie Dominik Pić, Kamil Piekarski, Michał Galikowski oraz Eryk Meller wygrała z rezultatem - 47,71 s  co dało 156 pkt natomiast sztafeta dziewcząt w składzie - Julia Okuń, Emilia Kusy, Marzena Kierszk oraz Joanna Bańkowska zajmując drugie miejsce z czesem 54,51 s zdobyły 122 pkt. W sumie  w dwóch rzutach nasza reprezentacja zdobyła 4069 pkt, i wygrała nad nastepnym zespołem z przewagą niemalże 300 pkt. warto równiez wspomnieć że nasz drugi skład zajął 6 miejsce a trzeci 11. w czerwcu zawodnicy Energi mają jeszcze zaplanowany start w zawodach Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły które już 9 czerwca. Zapraszamy serdecznie !