Energa Athletic Cup – Program Lekkoatletyka

AKTUALNOŚĆ

Energa Athletic Cup - Osieczna - biegi przełajowe (2012-04-03 13:08:26)

Wśród dziewcząt bezapelacyjne zwycięstwo zawodniczek z Sopotu, w gronie chłopców dominacja biegaczy z Karsina i Osiecznej. Rywalizacja w cyklu zawodów Energa Athletic Cup z hali przeniosła się na stadion. Uczestnicy biegów przełajowych w Osiecznej musieli zmagać się jednak także z ekstremalną zimową aurą.

 

W trudnych warunkach, śniegu i przenikliwym zimnie zawodnicy ścigali się w trzech kategoriach wiekowych. W stawce uczniów czwartych klas szkół podstawowych i młodszych, rywalizujących na dystansie 700 metrów  triumfowali sopocianka Alicja Stój i reprezentant gospodarzy, Mateusz Łącki. W kategorii klas V-VI najszybciej najszybciej dystans 700 i 1200 m pokonali odpowiednio Laura Stolarczyk z Sopotu i Damian Landowski z Karsina. Co ciekawe drugi na mecie zameldował się syn byłego medalisty mistrzostw Polski w chodzie sportowym, a obecnie wójta gminy Osieczna, Stanisława Stosika – Michał.

Wśród gimnazjalistów pierwsi linię mety mijali sopocianka Daria Szewczyk i Paweł Czapiewski z Karsina.

W punktacji drużynowej zwyciężył ośrodek z Osiecznej-Szlachty, przed Karsinem i Pinczynem. Łącznie w zawodach Energa Athletic Cup wystartowało 207 zawodników z 8 ośrodków, biorących udział w programie.

W stawce znaleźli się też debiutanci z czterech sopockich szkół, które przystąpiły do nowej inicjatywy  SKLA – Sopockiej Ligi Lekkoatletycznej. Na razie jednak, oglądali plecy bardziej doświadczonych kolegów.

Do góry stronyEnerga Athletic Cup - Grupa ENERGA & SKLA

realizacja: Live & VisualFactory