Energa Athletic Cup – Program Lekkoatletyka

AKTUALNOŚĆ

Multimedaliści Programu Olimpijska Energa (2011-07-26 09:38:18)

Znakomity występ zawodników Programu Olimpijska Energa podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży jakie odbyły się w Płocku 23-24.07.2011. Złote medale zdobyli Patryk Dobek (z Karsina) w biegu na 400 m z czasem 47,91 oraz Dominika Czaja (z Osiecznej) w biegu na 1500 m z czasem 3:58,42. Świetnie spisała się także nasza sztafeta 4 x 400 m, która w składzie Dominik Czaja, Łukasz Smolnicki, Krzysztof Piątkowski, Patryk Dobek zajęła 2 miejsce z czasem 3:20,08.
Dwa tygodnie wcześniej zarówno Patryk jak i Dominik startowali w barwach Reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych w Lille. OGROMNY SUKCES Patryka Dobka, który zajął trzecie miejsce w finałowym biegu na 400 m podczas MŚ juniorów młodszych w Lille. Lekkoatleta z Karsina wbiegł na metę za Amerykaninem Armanem Hallem i Kenijczykiem Alphasem Kishoyianem, uzyskując rezultat 46.67 sek. Tym samym dwa razy w trakcie mistrzostw w Lille ustanowił rekord życiowy. To jednocześnie rekord Polski jun. młodszych!!! Dzięki temu zawodnik Programu Olimpijska Energa wskoczył na piąte miejsce na liście najszybszych Polaków (również w kat. seniorów) na tym dystansie w
2011 roku. Gratulujemy brązowego medalu Mistrzostw Świata Patrykowi oraz jego trenerowi Krzysztofowi Szałachowi.