Energa Athletic Cup – Program Lekkoatletyka

AKTUALNOŚĆ

Zawody Olimpijskiej Energi w Karsinie (2011-03-08 12:33:40)

Dnia 5 marca 2011 roku w Karsinie odbyły się kolejne zawodu Programu Olimpijska Energa. Impreza miała podobny charakter i przebieg jak podczas styczniowego Festynu Gier i Zabaw w Lubichowie. Uroczyste otwarcie zawodów przeprowadziła  Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Pani Elżbieta Brzeska oraz Dyrektor Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego Pan Jerzy Smolarek. Konkurencje rozgrywały się oddzielnie dla uczniów szkoły podstawowej(ekipa składała się z ośmiu osób) jak i gimnazjum gdzie drużyna liczyła 12 uczniów. Za każde zwycięstwo w poszczególnych konkurencjach Ośrodki otrzymywały 7 punktów, za zajęcie drugiego miejsca 6 punktów i tak dalej.

O godzinie 1115 rozpoczęła się pierwsza rywalizacja czyli „Rzut do kosza”. W konkurencji brała udział trójka zawodników z każdego Ośrodka. Jedna osoba otrzymywała piłki od pozostałej dwójki i próbowała  przez 30 sekund wykonać jak najwięcej celnych rzutów do kosza. W tej rywalizacji wygrał Ośrodek z Kolbud (13,5 pkt)

Kolejną zabawą był „Transport zawodników”.  Zadaniem czterech chłopców było przetransportowanie za pomocą materaca gimnastycznego dwóch dziewczynek z SP i czterech z gimnazjum na odcinku 30 metrów. Chłopcy trzymając materac a na nim jedną dziewczynkę przenoszą ją na druga stronę Sali po czym wracają po następną. Po przeniesieniu dziewcząt cały zespół siada na materacu i w tym momencie wyłączany jest czas. Rywalizację wygrał Ośrodek Osieczna – Szlachta (12 pkt)

Następna konkurencją był „Tor przeszkód”, w której udział brało sześciu zawodników zarówno ze szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Zawodnicy pokonywali następujące przeszkody: przewrót w przód na materacu, przejście pod płotkami uczniowie SP oraz przeskoki przez dwa płotki gimnazjaliści, celny strzał piłką na bramkę kijem do unihokej, obiegnięcie bramki oddanie kija i powrót do drużyny. Cały wyścig prowadzony był na czas. Konkurencję tę wygrał Ośrodek Osieczna -Szlachta

Największe emocję wzbudziła kolejna konkurencja czyli „Przeciąganie liny” . Zespoły z podstawówki składały się z ośmiu osób, natomiast w gimnazjum ekipa liczyła 12 zawodników.  Porywani okrzykami kibiców oraz opiekunów wszyscy zawodnicy  toczyli zaciętą i bardzo wyrównaną walkę o wygraną.  Tym razem najlepsze okazały się aż 3 ośrodki : z Karsina, Lubichowa i Kolbud (po 11 pkt.)

Ostatnim sprawdzianem były „Rzuty piłkami do celu”. Drużyna ośmiu osób ze szkoły podstawowej i dwunastu z gimnazjum mając do dyspozycji 200 piłek tenisowych i czas 30 sekund miała umieścić jak najwięcej piłek w koszu. Bezapelacyjnie najlepszym zespołem  okazał się Ośrodek z Lubichowa (13 pkt)

Po zakończonej rywalizacji wszystkie Ośrodki udały się na zasłużony smaczny obiad, po którym nastąpiło oficjalne podsumowanie zawodów. Nagrody wręczała Pani Dyrektor Elżbieta Brzeska oraz Pan Dyrektor Jerzy Smolarek. Henryk Szultka nauczyciel i współorganizator imprezy odczytał wyczekiwane wyniki. Na miejscu trzecim zobaczyliśmy Ośrodek z Lubichowa na miejscu drugim gospodarzy imprezy Ośrodek z Karsina , a na najwyższym miejscu na podium Ośrodek Osieczna-Szlachta.

Klasyfikacja końcowa :
1 m-ce. Osieczna-Szlachta 54
2 m-ce. Karsin 52
3 m-ce. Lubichowo 47
4 m-ce. Kolbudy 40,5
5 m-ce. Pinczyn 40
6 m-ce. Gdynia 24,5
7 m-ce  Kiełpino 22

Serdeczne gratulacje i do zobaczenia na kolejnych zawodach tym razem na stadionie w Sopocie.

Do góry stronyEnerga Athletic Cup - Grupa ENERGA & SKLA

realizacja: Live & VisualFactory