Energa Athletic Cup – Program Lekkoatletyka

AKTUALNOŚĆ

Pierwsze w tym roku zawody na stadionie (2010-05-04 11:51:05)


24 kwietnia na pięknie położonym Stadionie Leśnym w Sopocie odbyły się pierwsze w tym roku zawody na otwartej przestrzeni z cyklu Programu Olimpijska Energa.

Przyjazd ekip nastąpił około godziny 10. Oficjalne otwarcie zawodów odbyło się zgodnie z harmonogramem o godzinie 1100 . Przy dźwiękach muzyki młodzież wmaszerowała na płytę boiska niosąc tabliczki z nazwą swojego Ośrodka. W tle unosił się balon z logo sponsora, przygotowane było podium oraz pamiątkowe medale
i dyplomy.

O godzinie 1115 rozpoczęły się pierwsze konkurencje. Nowością był rzut piłeczką palantową, wydłużony bieg z 50 m na 100 m dla kategorii młodzika oraz juniora młodszego, bieg na dystansie 300 m oraz widowiskowa sztafeta 4 x 100 m. Jak już to stało się zwyczajem zawody rozgrywane były dla trzech kategorii wiekowych- dzieci starsze, młodzicy, juniorzy młodsi. Ze względu na bardzo dużą liczbę zgłoszeń młodzież rywalizowała ze sobą w jednej konkurencji lekkoatletycznej. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali licencjonowani sędziowie oraz organizatorzy zawodów, pracownicy klubu SKLA Sopot. Liczba około 380 dzieci uczestniczących w tym spotkaniu robiła ogromne wrażenie. Przez przeszło pięć godzin stadion tętnił życiem. Podczas całych zawodów toczyła się rywalizacja między Ośrodkami o miano najlepszego. Po zakończonych zmaganiach i po podliczeniu punktów okazało się, że minimalną liczbą punktów I m-ce zajął Ośrodek w Karsinie, kolejna lokata przypadła Ośrodkowi w Lubichowie, a miejsce III zajęła młodzież z Osiecznej.

Podczas zawodów swoją obecnością zaszczycił nas Pan Piotr Mojsiuszko, przedstawiciel Firmy Energa. W trakcie zawodów nie zabrakło zaprzyjaźnionej już z Programem Olimpijska Energa Telewizji Gdańsk. Zawodnicy, którzy uzyskali wartościowe wyniki, odważnie przełamując tremę udzielali pierwszych wywiadów.
W blaskach fleszy trójka najlepszych w danej konkurencji odbierała zasłużone medale i dyplomy.

 

Do góry stronyEnerga Athletic Cup - Grupa ENERGA & SKLA

realizacja: Live & VisualFactory